Sıkça Sorulan Sorular

Aveamüzik nedir?

Avealı müzikseverlere yerli ve yabancı yüzbinlerce şarkı sunan, bilgisayar ve cep telefonlarından şarkıların MP3 formatında indirilmesini ve dinlenmesini sağlayan Avea’nın müzik portalidir.

Aveamüzik kullanıcıları, Avea’nın Müzikçalar, Müzikindir ve Ringa servisleri ile ilgili işlemlerini bu portal üzerinden gerçekleştirebilirler.

MüzikÇalar Nedir?

MüzikÇalar, bu portaldaki milyonlarca şarkıyı MP3 formatında bilgisayarınızdan ve cep telefonunuzdan dinlemenizi sağlayan servistir. Aylık olarak yenilenen bu serviste dilediğiniz yerli ve yabancı şarkıyı bilgisayarınızdan dinleyebilirsiniz. Cep telefonunuzdan ise dilediğiniz yerli şarkıyı dinleyebilirsiniz.

Avea Müzik Çalar Paketi sahibi olmanız durumunda Avea Müzik Uygulaması ve mobil sitesi üzerinden şarkı dinlerken kullanacağınız mobil internet ücretsizdir. Şarkı dinlerken kullandığınız internet, paketinizden düşmez; mobil internet paketinizin olmaması durumda da internet ücreti ödemezsiniz.

Üyelik Başlat

MüzikÇalar servisini ister bilgisayarınızdan www.aveamuzik.com adresine, isterseniz cep telefonunuz üzerinden m.aveamuzik.com adresine girerek kullanabilirsiniz.

- Bilgisayarınızdan www.aveamuzik.com'u ziyaret ederek,
- Cep telefonunuzdan m.aveamuzik.com'da MüzikÇalar sayfasını ziyaret ederek, ya da
- MUZIKCALAR yazıp 5555'e kısa mesaj göndererek, MüzikÇalar'a üye olabilirsiniz.

Üyelik İptali

MüzikÇalar servisini aşağıdaki kanallar üzerinden iptal edebilirsiniz.

- www.aveamuzik.com 'dan,
- m.aveamuzik.com 'dan,
- IPTAL MUZIKCALAR yazıp 5555'e göndererek,

MüzikÇalar Ücreti Nedir?

MüzikÇalar servisi Haftalık 0.99 TL'dir. Aylık olarak yenilecektir.

MüzikÇalar Aile Nedir?

MüzikÇalar, bu portaldaki milyonlarca şarkıyı MP3 formatında bilgisayarınızdan ve cep telefonunuzdan dinlemenizi sağlayan servistir. Aylık olarak yenilenen bu serviste dilediğiniz yerli ve yabancı şarkıyı bilgisayarınızdan dinleyebilirsiniz. Cep telefonunuzdan ise dilediğiniz yerli şarkıyı dinleyebilirsiniz.

Avea Müzik Çalar Aile Paketlerinden birine sahip olmanız durumunda Avea Müzik Uygulaması ve mobil sitesi üzerinden şarkı dinlerken kullanacağınız mobil internet ücretsizdir. Şarkı dinlerken kullandığınız internet, paketinizden düşmez; mobil internet paketinizin olmaması durumda da internet ücreti ödemezsiniz.

Dilerseniz MüzikÇalar Aile Paketlerinden birini seçerek, sevdiklerinizle birlikte müzik dinlemenin tadını çıkarabilirsiniz. Avea Müzik’te 3 çeşit MüzikÇalar Aile paketi bulunmaktadır.

- 3 kişilik MüzikÇalar Aile Paketi
- 5 kişilik MüzikÇalar Aile Paketi
- 7 kişilik MüzikÇalar Aile Paketi

MüzikÇalar Aile Paketlerinden dilediğinizi seçerek, sevdikleriniz ile birlikte, mobil internetinizden harcamadan, dilediğiniz yerli şarkıları sınırsız olarak dinleyebilirsiniz. MüzikÇalar Aile paketleriniz ile Avea Müzik servisini mobil uygulamalardan ya da www.aveamuzik.com web sitesi üzerinden kullanabilirsiniz.

Avea Müzik MüzikÇalar Aile Paketlerinden mevcut Mega Müzik Paketi aboneleri faydalanamamaktadır.

Üyelik başlatmak için;

Avea Müzik 3 kişilik MüzikÇalar Aile Paketi üyeliği için AILE3 yazıp 5555’e gönderin.
Avea Müzik 5 kişilik MüzikÇalar Aile Paketi üyeliği için AILE5 yazıp 5555’e gönderin.
Avea Müzik 7 kişilik MüzikÇalar Aile Paketi üyeliği için AILE7 yazıp 5555’e gönderin.

Üyelik iptali için;

MüzikÇalar Aile servisini aşağıdaki kanallar üzerinden iptal edebilirsiniz.

-IPTAL AILE3 yazıp 5555'e gönderin.
-IPTAL AILE5 yazıp 5555'e gönderin.
-IPTAL AILE7 yazıp 5555'e gönderin.

MüzikÇalar Aile Ücreti Nedir?

Avea Müzik 3 kişilik Aile Paketi aylık 5 TL’dir. Aylık olarak yenilenir.
Avea Müzik 5 kişilik Aile Paketi aylık 7 TL’dir. Aylık olarak yenilenir.
Avea Müzik 7 kişilik Aile Paketi aylık 9 TL’dir. Aylık olarak yenilenir.

Müzik Çalar Aile paketlerinden bize en uygun olanı hangisi?

- 2 kişiyiz, hangi aile paketini almalıyız?
2 kişi için 3 kişilik MüzikÇalar Aile paketini kullanabilirsiniz. AILE3 yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

- 4 kişiyiz, hangi aile paketini almalıyız?
4 kişi için, 5 kişilik MüzikÇalar Aile paketini kullanabilirsiniz. AILE5 yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

- 6 kişiyiz, hangi aile paketini almalıyız?
6 kişi için, 7 kişilik MüzikÇalar Aile paketini kullanabilirsiniz. AILE7 yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Müzikİndir Nedir?

Müzikİndir, bu portaldaki milyonlarca şarkıyı MP3 formatında bilgisayarınıza ve/veya cep telefonunuza indirmenizi sağlayan servistir. Aylık 25, Aylık 50 ve Mega Paket Şarkı Paketleri seçenekleri bulunmaktadır. Avea Müzik Mega Paketi sahibi olmanız durumunda Avea Müzik Uygulaması ve mobil sitesi üzerinden şarkı dinlerken kullanacağınız mobil internet ücretsizdir. Şarkı dinlerken kullandığınız internet, paketinizden düşmez; mobil internet paketinizin olmaması durumda da internet ücreti ödemezsiniz.

*MP3 formatında indirdiğiniz şarkıları sınırlama olmaksızın istediğiniz bilgisayar ve/veya cep telefonunda dinleyebilirsiniz.Üyelik kapsamında indirdiğiniz şarkıları üyeliğiniz sonlanınca da dinlemeye devam edebilirsiniz.

Müzikİndir Üyelik İşlemleri

Üyelik Başlat
Müzikİndir servisini ister bilgisayarınızdan www.aveamuzik.com adresine, isterseniz cep telefonunuz üzerinden m.aveamuzik.com adresine girerek, veya *100#’yi tuşlayarak kullanabilirsiniz.

- Bilgisayarınızdan www.aveamuzik.com'u ziyaret ederek
- Cep telefonunuzdan m.aveamuzik.com'da Müzikİndir sayfasını ziyaret ederek,
- AYLIK25 yazıp 5555'e kısa mesaj göndererek,
- AYLIK50 yazıp 5555'e kısa mesaj göndererek,
- MEGAMUZIK yazıp 5555'e kısa mesaj göndererek,
- *100# menüsünde Müzikİndir bölümünden üye olabilirsiniz.

Üyelik İptali
Müzikİndir Servisi’ni aşağıdaki kanallar üzerinden iptal edebilirsiniz.

- www.aveamuzik.com 'dan
- m.aveamuzik.com 'dan
- Aylık 25 Şarkı Paketi için: IPTAL AYLIK25 yazıp 5555'e göndererek,
- Aylık 50 Şarkı Paketi için: IPTAL AYLIK50 yazıp 5555'e göndererek,
- HAFTALIK 25 Şarkı Paketi için: IPTAL HAFTALIK25 yazıp 5555'e göndererek,
- Mega Paket için: IPTAL MEGAMUZIK yazıp 5555'e göndererek,
- *100# menüsünden

Müzikindir servis kullanım süresi üyelik tarihinden itibaren 30 gündür. Üyeliğiniz siz iptal etmediğiniz sürece her ay otomatik olarak yenilenecektir. Üyelik ücreti faturalı hat sahiplerinin faturasına aylık bedel olarak yansıtılacak olup, faturasız hat sahipleri aylık olarak ücretlendirilecektir.

Müzikindir Ücretleri Nedir?

Müzikİndir’de indireceğiniz yerli şarkı başına 0,89 TL, yabancı şarkı başına 1,20 TL (KDV+ÖİV dahil) veya üye olacağınız Müzikİndir paketi üzerinden ücretlendirilirsiniz. (Bir pakete üye olduğunuzda, şarkı başına bir indirme ücreti alınmaz.)

Müzikİndir Aylık 25 Şarkı Paketi: 25 yerli şarkı, 2,99 TL/Ay (Aylık Ücretlendirme)

Müzikİndir Aylık 50 Şarkı Paketi: 50 yerli şarkı, 4,99 TL/Ay (Aylık Ücretlendirme)

Müzikİndir Mega Paket: 250 yerli şarkı, 4,99 TL/Ay (Aylık Ücretlendirme)

*Cep telefonuna şarkı indirme sırasında kullanılan internet bağlantısı ücretsiz, sayfalar arası dolaşım ücretlidir.

Ringa Nedir?

Ringa, sizi arayan kişilerin telefonda duyduğu standart çalma sesini değiştirebilmenizi sağlayan bir servistir. Telefon modeliniz ne olursa olsun, sizi arayanları artık seçtiğiniz Ringa'larla karşılayabilirsiniz. Ringa'lar isterseniz şarkılar, isterseniz ses efektleri olabilir; Avea'nın size sunduğu alternatiflerden beğendiğinizi kullanabilirsiniz. Arayan numaraya ya da çağrı durumuna göre özel Ringa tanımlayabilirsiniz.

Ringa Üyelik İşlemleri

Üyelik Başlatma
9292'yi arayarak:
Avea Ringa servisinden yararlanmak için telefonunuzdan 9292'yi arayıp üyelik menüsünden işlem yapabilirsiniz. Üyelik işleminizin onaylandığı size kısa mesajla bildirilecektir. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra sizi arayanların duyacağı biçimde dinleyebileceğiniz 9 farklı kategorideki 200'den fazla Ringa alternatifinden seçim yapabilirsiniz. Ayrıca isterseniz sizi arayan herkesin veya sadece belirleyeceğiniz numaraların dinlemesini seçebilme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

9292'ye SMS göndererek:
Cep telefonunuzdan RINGA ACIK yazıp 9292'ye SMS göndererek servisi kullanıma açabilirsiniz. Üyeliğiniz ile ilgili onay bilgisi size SMS ile birkaç dakika içinde iletilecektir. Bu onay mesajını aldıktan sonra istediğiniz Ringa'yı kullanabilmek için SMS kodunu "RINGA <'SMS KODU'>" (örn. RINGA 1150101) yazarak 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Böylece SMS ile tanımladığınız Ringa'yı herkes, her çağrı durumunda dinler. Eğer arayan numaraya göre tanımlama yapmak isterseniz "RINGA <'SMS KODU'> <'TELEFON NO'>" yazarak (örn. RINGA 1120506 05551234567) 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Çağrı durumuna göre tanımlama yapmak isterseniz 9292'yi arayabilirsiniz.

*100# ile:
Cep telefonunuzdan *100# tuşlayıp Ringa menüsüne girerek mevcut kategorilerden seçim yapabilirsiniz. *100# ile seçtiğiniz Ringa'yı arayan tüm numaralara ya da sadece seçeceğiniz numaralara tanımlayabilir, başka Avea abonelerine hediye edebilirsiniz.

www.avea.com.tr üzerinden:
Avea Ringa için Eğlence menüsünde Interaktif "İşlemler" Kullanıcı Adınız ve Şifrenizi yazarak siteye girebilir, daha sonra üyelik işleminizi başlatabilirsiniz. Üyeliğinizin onaylandığını belirten SMS size ulaştığında Ringa Kategorileri'nden şarkı seçebilir ve Ringa Koleksiyonum menüsünden yeni tanımlamalar yapabilirsiniz.

Avea Bayilerinden:
Avea bayilerinin size sistem üzerinden gönderdikleri onay SMS'ini cevaplayarak Ringa servisinden yararlanabilirsiniz.

Üyelik İptali
IPTAL yazıp 9292’ye SMS göndererek, *100#'den Ringa menüsünden üyelik menüsünden, ayrıca www.avea.com.tr'den Ringa servisini kapatabilirsiniz.

Ringa Üyelik ve İçerik Ücretleri

Ringa servisi için üyelik ücreti aylık 4 TL’dir. Üyelik ücreti her ay otomatik olarak yenilenmektedir. Ringa içerikleri ise ücretsizdir. İstediğiniz kadar içeriği ek bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Ringa'ya üye olunca seçeceğiniz tüm Ringa şarkı veya efektlerini Ringa Koleksiyonunuza ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.

Tüm Ringa İçerikleri Ücretsiz Mi?

Ringa içerikleri yalnızca Ringa servisine üye olan kullanıcılara ücretsizdir. Ringa servisi için üyelik ücreti ise aylık 4 TL’dir. Üyeliğiniz başladığı andan itibaren seçeceğiniz tüm şarkı veya efektleri Ringa koleksiyonunuza ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.